Renzetti

Logo RenzettiWśród aut synonimem doskonałości jest Royce Rollce, wśród muszkarskich imadeł - Renzetti... Wszystko zaczęło się od opatentowanego w USA wynalazku Andyego Renzettiego, czyli prostego, ale zarazem niesamowitego krzywkowego mechanizmu zacisku szczęki imadła.

Mechanizm ten nie tylko gwarantuje mocny i precyzyjnie regulowany uścisk haka w szczęce, ale pozwala na stosowanie tych samych szczęk do wszystkich haczyków, zarówno mikrohaczyków jak i haków ogromnych (od 28 do 10/0 w serii Master.) Wszystkie imadła Renzetti produkowane są w niewielkiej fabryce na Florydzie pod opiekuńczym okiem Andyego i Lily Renzettich.

W produkcji stosowane są wyłącznie najwyższej jakości dostępne materiały i najprecyzyjniejsze obrabiarki - dlatego cena niektórych topowych wyrobów tej firmy nie jest, niestety, niska.

Firma Renzetti specjalizuje się w imadłach typu "true rotary" (prawdziwie obrotowe), czyli takie, gdzie po zamocowaniu haka, można go obracać dokładnie w osi trzonka. Ma to pierwszorzędne znaczenie przy wykonywaniu wielu wzorów bardziej skomplikowanych much.

Określenie "rotary" nadużywane jest przez wielu producentów - zazwyczaj to po prostu "kręcące się" imadła pozwalające jedynie na chaotyczny, nierównomierny obrót haka, gdzie zmienia się kąt i oś obrotu, a co za tym idzie naprężenie nici lub innego materiału. Poza tym kiepskie imadła "rotary" nie obracają haka w sposób płynny, często ze względu na złe wyprofilowanie i wyważenie ramienia imadła i szczęki.

Uwaga, na rynku pojawiły się imadła Renzetti pochodzące z niewiadomego i nieautoryzowanego źródła. Przypominamy, że jedynym autoryzowanym dealerem firmy RENZETTI w Polsce jest sklep "Żbik" w Łodzi (www.zbik.pl). Imadła Renzetti zakupione w punkcie nie posiadającym oficjalnego upoważnienia, nie podlegają naszemu autoryzowanemu serwisowi gwarancyjnemu.

W prawdziwych imadłach obrotowych firmy Renzetti ten problem nie istnieje. Przy korzystaniu z funkcji "rotary", dzięki wykorzystaniu łożysk i doskonałego wyważenia, hak obraca się bardzo płynnie Również opór obrotu imadeł tej firmy jest precyzyjnie regulowany do indywidualnych potrzeb użytkownika i wytrzymałości stosowanego materiału, czy będzie to cieniutka nitka 12/0 czy tez gruby floss lub chenille.

Właśnie przy wykonywanie tułowi z flosów, jedwabi czy chenili funkcja "rotary" jest szczególnie przydatna, ponieważ umożliwia stały ogląd muchy z wszystkich stron oraz równomierny nawój materiału pod tym samym naprężeniem. Imadła obrotowe umożliwiają bardzo dokładne kształtowanie pięknych, smukłych i gładkich tułowi.

Funkcji obrotowej używa się także w celu idealnego układania przewiązek oraz do palmetowego układu jeżynek tradycyjnych i jeżynek tułowiowych jak np. w Wooly Buggerze czy palmerach.

Dzięki możliwości obrotu, muchy w jej własnej osi, imadła "rotary" umożliwiają również znacznie ładniejsze, szybsze i równomierne lakierowanie główek, przyklejania oczu, strzyżenia, powlekania i suszenia epoksydów itp.

Przy wykorzystaniu funkcji obrotowej "true rotary", przy odrobinie praktyki, wszystkie wyżej wymienione czynności można wykonywać znacznie ładniej i szybciej, co jest nie bez znaczenia dla profesjonalnych wykonawców sztucznych much, dla których szczególnie liczy się powtarzalność estetycznego efektu lub wzoru muchy. Stąd imadła obrotowe Renzetti upodobali sobie wykonawcy much łososiowych typu full dress, much tubowych, speyowych i Dee oraz twórcy imitacji realistycznych dla których niezmiernie istotna jest szybka i wielokrotna możliwość obejrzenia muchy z wielu stron. Bez wątpienia możliwość stałej kontroli jakości własnej pracy zdecydowanie wpływa na końcową jakość każdej muchy, nie tylko przeznaczonej na wystawę lub do gablotki.

Ostatnio firma Renzetti dodała do swoje linii produkcyjnej także imadło nieobrotowe przeznaczone dla muszkarzy wiążących muszki bez wykorzystania funkcji obrotowej, poszukujących stabilnego imadła ze znakomitymi i pewnymi szczękami na długie lata pracy.
Renzetti produkuje także całą gamę "rozszerzeń" (extensions), czyli dodatkowych akcesoriów rozszerzających możliwości imadła oraz wybrane, znakomite narzędzia do wykonywania sztucznych muszek.

Więcej szczegółów o wyrobach firmy RENZETTI można się dowiedzieć, odwiedzając strony www.renzetti.com lub www.truerotary.com

Poniżej prezentujemy tylko najpopularniejsze wyroby tej firmy.

IMADłO RENZETTI MASTER DELUX- SPECIAL EDITION

Master Delux

Cena katalogowa w USA - $729.95

IMADłO MASTER

Imadła MASTER, czyli mistrzowskie zasłużyły sobie na to miano bez fałszywej skromności. MASTER to przepiękne maszyny dla najbardziej wybrednych muszkarzy i estetów, dla zawodowców, artystów, ale także dla tych, którzy chcą przed pstrągiem czy lipieniem kłaść muchy doskonałe, nawet w najprostszych wzorach...

Cena katalogowa w USA - $649.95

Wszystkie imadła MASTER sprzedawane są wraz z uchwytem na materiały, którego kąt i pozycje można regulować, oraz z ruchomą podpórką-odciągiem na bobinkę potrzebną podczas użycia funkcji obrotowej. Imadła Master sprzedawane są w konfiguracji lewo lub praworęcznej, na tradycyjnie przykręcanym do stołu rdzeniu, lub z ciężką podstawą standardową, bądź nową, superciężką podstawą słonowodną (saltwater) przeznaczoną do wykonywania ogromnych much morskich.

Imadła MASTER równie znakomicie trzymają w swoich szczękach haczyk 28 jak i 10/0. Naprawdę mistrzostwo świata w wykonaniu i estetyce.

IMADŁO TRAVELER CAM

Nazwa TRAVELER, czyli "Podróżnik", sugeruje imadło zapasowe lub imadełko przeznaczone na wyjazdy. Tak, imadło TRAVELER znakomicie się do tego celu nadaje ze względu na mniejsze gabaryty i lżejszą wagę w stosunku do imadła MASTER. Jest to jednak przede wszystkim znakomicie funkcjonujące imadło codziennego użytku! Generalną różnicą pomiędzy imadłem MASTER i TRAVELER jest materiał rdzenia i ramienia imadła, którym w przypadku TRAVELER jest lżejsze duraluminim zamiast stali (MASTER). Same szczęki "Podróżnika" wykonane są jednak z tego samego materiału, co szczęki imadła MASTER i, rzecz jasna, zastosowano ten sam krzywkowy mechanizm zacisku genialnie trzymający hak.


Cena katalogowa w USA -$179.95 (przykrecane), $184.95 (na podstawnie)

Imadła TRAVELER zaprojektowane są do pracy z haczykami w rozmiarach 28 do 4/0 (TRAVELER SALTWATER od 28 do 8/0).

TRAVELER produkowany jest w wersji lewo lub praworęcznej i sprzedawany w wersji z bazą lub tradycyjnie przykracane do stołu. W komplecie znajduje się regulowana podpórka-odciąg na bobinkę. (Uchwyt do materiałów sprzedawany osobno).

IMADŁO PRESENTATION 2000

Wow!- jak mówią, a raczej wykrzykują z zachwytu Amerykanie. Firma Renzetti udowadnia, że jeszcze można coś dobrego zrobić i tym razem wypuszcza na rynek absolutnie profesjonalne, znakomite imadło PRESENTATION 2000.

Cena katalogowa w USA - $279.95

Generalnie można powiedzieć, że PRESENTATION 2000 to imadło o parametrach funkcjonalności klasy imadła Master. ale o połowe tańsze! Ponad dwa razy tańsze, bo cena katalogowa imadła PRESENTATION 2000 wynosi $264.95, w porównaniu z prawie 650 dolarami za imadło Master. W pierwszej chwili gdy zobaczyliśmy to imadełko i zerknęli na cenę wydało nam się, że nastąpił błąd albo Renzetti zaczyna produkować w Azji...

Nic podobnego, PRESENTATION 2000 to imadło wyprodukowane w wytwórni Renzettich na Florydzie, z zastosowaniem najlepszych dostępnych materiałów, technologii i patentów (krzywkowe szczęki Renzetti).

Zapewne nie przypadkiem, to właśnie imadło podczas oficjalnej prezentacji produktów na branżowych targach sprzętowych zdobyło nagrodę Ka-Ching jako produkt roku. Ze względu na stosunek ceny do jakości i my jesteśmy przekonani, że będzie to wielki hit na światowych rynkach i sami oddaliśmy głos na ten właśnie produkt.

Sprzedawane w wersji z podstawą lub klamrą zaciskowa do stołu. Pewnie trzyma każdy hak od nr 28 do 4/0. Na skromne i nie całkiem skromne potrzeby każdego muszkarza. Zakup na całe życie. Wow!

IMADŁO APPRENTISE

Tym nowym produktem firma Renzetti postanowiła zadowolić wykonawców much, dla których ścisk szczęk i cena ważniejsze są od funkcji rotary. Dlatego po latach testów Renzetti odpowiedziało na zapotrzebowanie rynku: profesjonalny ścisk haka w cenie poniżej 100 dolarów.

Cena katalogowa w USA - $99.95

APPRENTISE to skromniej wyglądające imadło nieobrotowe, w którym Renzetti zastosował zmodernizowany, tradycyjny mechanizm krzywkowo-wiertarkowy, wąską szczękę o wielkiej sile zacisku i twardości oraz ergonomiczny kształt.

Imadło APPRENTISE w przeciwieństwie do tanich imadeł dla początkujących, gwarantuje solidny uścisk haczyków w rozmiarach 28 do 1/0 na długie lata. Po naszych intensywnych testach i początkowym sceptycyzmie gwarantujemy to także my.

APPRENTISE mocowany jest do stołu lub pulpitu tradycyjnym ściskiem o rozstawie do ponad 6 centymetrów. Wysokość imadła może być płynnie i precyzyjnie regulowana.

IMADŁO DO MUCH TUBOWYCH

Nazwa mówi sama za siebie. Specjalistyczne imadło do much tubowych, których popularność bardzo ostatnio wzrasta. Sprzedawane razem lub osobno z zestawem trzech rdzeni-form, na których mocuje się pusta w środku tubkę.

Cena katalogowa w USA - $99.95 (przykręcane, bez trzpieni) do $149.95 (na podstawie z kompletem 3 trzpieni)

Warto zaznaczyć, że można kupić samą tubową głowicę ("szczękę" z rdzeniami-kształtkami lub bez nich) pasującą wymiennie do imadeł TRAVELER.

RENZETTI TOOL CADDY

 

Drobiazg, a cieszy. Proste i funkcjonalne.

URZĄDZENIE DO WYKONYWANIA MUCH TYPU PARACHUTE

Znakomicie ułatwia wykonywanie tego typu muszek. Niezbędnik na stołach tysięcy muszkarzy świata.

TŁO DO MUCH - VISUAL ENHANCMENT PLATE

Na tle bałaganu i różnokolorowych materiałów żadna mucha nie wygląda dobrze. To proste urządzenia pozwala na łatwiejsza obserwację muchy, ocenę jej koloru i proporcji. Pytka-tło powleczona jest specjalną pochłaniająca światło farbą, nie tworzy więc żadnych odblasków. Z jednej strony jasna, z drugiej ciemna, tak więc umożliwia ogląd much zarówno w jasnych jak i ciemnych tonacjach.

Polub nas