Korkers

korkers logo

Amerykańska firma KORKERS od ponad pół wieku służy antyślizgowym obuwiem najpierw drwalom w wilgotnych lasach Oregonu, Waszyngtonu i Kolumbii Brytyjskiej a od kilkunastu lat swoją także wędkarzom. KORKERS to połaczenie tradycji i doświadczenia z inteligentną innowacyjnością. Dwa buty w jednym.

 

Na rozgrzewkę krótki FILM

 

 

 

 

 

 

Dlaczego Korkers? Butów do bordzenia na rynku od groma i trochę więc dlaczego miałbyś używać akurat KORKERSy?
Ano dlatego, że:
1. Jest to jedyna na świecie firma specjalizująca się w produkcji antyslizgowego obuwia. Początkowo wyroby Korkersa służyły drwalom z omszonych wilgotnych lasów stanu Oregon (gdzie firma ma siedzibę), Waszyngton czy z kanadyjskiej Kolumbii brytyjskiej. KORKERS to standard antyslizgowego obuwia ochronnego.
2. Buty do brodzenia Korkers to więcej nz buty: to nowy całosciowy koncept, na który składaja się trzy zasadnicze elementy:
a) wygodny szybkoschnący, mocny but zapewneijący bezpieczeństywo a takze higienę i komfort.
b) Dziewięciopunktowo, pewnie mocowane wymienne podeszwy (OmniTrax 3) pozwalające na zastosowanie tych samych butów w róznych warunkach. Warto tu też zauważyć także, iz taki system wymiennych podeszw sprawia że buty Korkersa sa faktycznie znacznie tańsze, bo przecież w butach do brodzenia niszczą się głownie podeszwy (!!!), które w Korkersach mozna po prostu wymienic kilkoma kliknięciami - i buty jak nowe!
c) System sznurowanie BOA3 to najnowszy system BOA (inne firmy stosują BOA2) zaczerpnięty z butów do snowboardingu, a więc ze sportu gdzię obciążenia są znacznie wieksze niż w wedkarstwie. BOA 3 to zatem pewność,  stabilność i bezawaryjność "sznurowadeł" w każdych warunkach atmosferycznych.
System BOA 3 to przede wszytkim większy komfort łowienia; jakze łatwo zrzucić buty jednym "klik" po męczącej, chłodej wyprawie, gdy zgrabiałym rękami nie mozna  juz nawet utrzymać szklanki lub kieliszka (;-)). A tu "klik" i stopy wolne od blastu lądują w ciepłych kamoszach po rybach; jaka ulga!!! Na samo wspomnienie zmarzniętych, poplątanych lub rwących się  sznurowadeł nie chce się wracać do innych wyrobów.
3. Korkers to rónież ochrona rzek. Szybkoschnący materiał i wymienne podeszwy ozanczają zapobieganie przenoszeniu szkodliwych dorbnoustrojów i  bakterii w wilgotnych buciroach czy popdeszwach. Korkersy po prostu łatwiej, umyć, wysuszyc i używać ze zmniejszonym ryzykiem przenoszenia zabójczych często "autostopowiczów". UWAGA: prosimy o dezynfekcję lub przynajmniej dobre mycie i suszenie każdych butów do brodzenia. To naprawdę ratuje zycie rzekom i rybom!
(Buty Korkersa poza wszelkimi innymi nagrodami na najlpesze buty, produkt roku itp. zostały  takze uznane jako ekologiczny produkt roku 2012 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Muchowego, AAFTA.
Więcej informacji na stronie www.korkers.com
Buty juz do nabycia w Polsce.

Polub nas